Podsumowanie - Great resignation

Podsumowanie - Great resignation

Trend great resignation niewątpliwie będzie się utrzymywał w dłuższej perspektywie. Chociaż z pozoru sprzyja on głównie pracownikom, to w mojej ocenie ma również pozytywny wpływ na kształtowanie się właściwych postaw po stronie pracodawców. Jestem przekonana, że w istotnej mierze wpłynie on na ich większą uważność oraz otwartość na potrzeby i oczekiwania pracowników, a także na przywiązywanie większej wagi zarówno do aspektów właściwego wartościowania stanowisk pracy i godziwego wynagradzania za pracę, jak i – a może przede wszystkim – do aspektów pozafinansowych, które razem wzięte (jak zostało to wykazane w przytoczonych badaniach) odgrywają kluczową rolę i mają istotne znaczenie dla pracowników.

Reasumując, utrzymujący się na świecie trend związany z masową rezygnacją z pracy przez pracowników ma sporo negatywnych skutków dla pracodawców, którzy muszą się liczyć z dużą rotacją pracowników i ciągłą presją na aspekty płacowe, jednak w dłuższej perspektywie może przynieść wiele korzyści dla wszystkich uczestników rynku pracy – tak dla pracodawców, jak i dla pracowników. Moim zdaniem great resignation przełoży się na równie silny trend great attention & care, który zdominuje rynek pracy w kolejnych dekadach. W konsekwencji pracodawcy zostaną zmuszeni do budowania trwałych relacji z pracownikami, zwracania większej uwagi na ich potrzeby, troszczenia się o rozwój podwładnych, ich spełnienie zawodowe i dobre samopoczucie w organizacji. To wszystko zaś przełoży się na poprawę sytuacji zarówno pracowników i pracodawców, jak i całej organizacji.

 

 

Wydarzenia do Great resignation

Szkolenie „Ocena ryzyka rozwoju dolegliwości mięśniowo-szkieletowych”

28 listopada 2023, godz. 10:00, Warszawa (2. termin)

Opis wydarzenia:

Zapraszamy do udziału w zajęciach warsztatowychdotyczących metod oceny obciążenia i  ryzyka rozwoju dolegliwości mięśniowo-szkieletowych związanych z pracą.

 

Podczas zajęć scharakteryzowane zostaną powszechnie stosowane metody oceny ze  szczególnym uwzględnieniem skomputeryzowanej metody INTERGON.

 

Program INTERGON na podstawie wprowadzonych danych opisujących pozycję ciała i wywieraną siłę, dostarcza oceny obciążenia i ryzyka rozwoju dolegliwości. Ocena odnosi się do poszczególnych czynności pracy, poszczególnych operacji oraz całego dnia pracy. W następstwie oceny program komputerowy dostarcza rekomendacji do zmiany tak, aby zredukować obciążenie występujące podczas najbardziej obciążających czynności pracy.

 

Warsztaty mają charakter szkolenia, co oznacza, że po krótkim wstępie teoretycznym analizowane będą rzeczywiste przypadki stanowisk pracy. Jeżeli będą takie oczekiwania, mogą być analizowane przypadki zgłaszane przez uczestników szkolenia.

 

Program szkolenia

10:00 – 10:50

Czynniki ryzyka rozwoju dolegliwości mięśniowo-szkieletowych

10.50 – 11:00    

Przerwa kawowa

11:00 – 11:50    

Metody oceny ryzyka rozwoju dolegliwości mięśniowo-szkieletowych i praktyczna interpretacja rekomendacji do zmian w procesie pracy

11:50 – 12:30   
 

Przerwa na lunch

12:30 – 15:00  

Ocena obciążenia na wybranych stanowiskach pracy – analiza przypadków

 

Prowadząca: prof. dr hab. inż. Danuta Roman-Liu, Zakład Ergonomii CIOP-PIB

 

 

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

 

 

 

Link do rejestracji:     http://bit.ly/47eJFhh

 

 

O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Liczba miejsc ograniczona.

liczba odwiedzin

Data ostatniej modyfikacji: 14.03.2025 08:25